1-6

Meciul a inceput furtunos. Dupa un prim set castigat pe serviciul propriu au urmat 3 mici de break. Putea sa fie 2-0. Lipsa de experienta si de luciditate in fata fileului a dus la 1-1. Setul urmator a fost pierdut prosteste. Au urmat apoi inca 2 sanse de rebreak. In loc sa fie 3-2 a fost 4-1. Si de aci a inceput dezastrul. Lipsa pregatirii de iarna si a unui efort constant a dus la o cadare din punct de vedere fizic. Pana la un 1-6 final a mai fost doar un pas. Serviciul nu a mai functionat deloc. Ca sa fim sincer nu a functionat deloc iar reverul si-a pierdut din putere si precizie.
A fost o infrangere la limita as spune in fata lui Grasel.
Tricoul imi era atat de un dupa 90 de minute de alegare dupa mingi de parca as fi stat sub dus cu el. Efortul a meritat. Sper ca data viitoare postul sa fie unul despre victorie. Revenge in coming!!!